Desatero footgolfu

Základy chování na golfových hřištích, které Vás provedou hrou:

Oblečení

Na oblečení postačí tričko s límečkem, plátěné kalhoty,či kraťasy. Na nohách jsou přípustné tenisky, či tarfy, nikoliv však kopačky.

Rezervace startovního času

Zarezervujte svůj startovní čas, ve který budete chtít startovat z první jamky. Po příjezdu do areálu uhraďte na recepci hrací fee.

Start z první jamky

Na startu první jamky je třeba být 10 minut před začátkem, tzn. že uvidíte startovat flight před Vámi a sami budete připraveni odstartovat přesně ve stanovený čas.

Pořadí hry z odkopiště

O pořadí na startu rozhoduje los, či jiná domluva s hráči ve flightu, před startem si hráči vymění své scorekarty tak, aby každý hráč zapisoval své skóre a skóre jednoho spoluhráče z flightu

Pořadí hry při hře

Pořadí ve hře se určuje dle míče, který leží nejdále od jamky – mezitím se ostatní spoluhráči z flightu připravují na svůj odkop. Na odkopišti následující jamky hráči odkopávají dle výsledků na předchozí jamce. Za rovného stavu se bere v potaz pořadí odkopů z odkopiště předchozí jamky.

Zápis výsledků

Z důvodu plynulosti hry zapisujeme skóre vždy na odkopišti další jamky, mezitím, než odehrají spoluhráči.

Označení míče

Pokud leží míče blízko sebe, či má hráč pocit, že by mohl míč spoluhráče, který je blíž jamce zasáhnout, požádá o jeho omarkování. Markování se provádí za pomocí mince, či předmětu, který neovlivní kop míče spoluhráče z flightu.

Plynulost hry

V případě dosažení 10 kopů na jamce je z důvodu plynulosti hry doporučeno míč zvednout a hrát opět až na další jamce.

Hra z písečné překážky

Pokud hráč kope z bunkeru (písečné překážky) uhrabává po sobě stopy do stavu, jakoby v překážce vůbec nebyl.

Na co si dát pozor

Hráči neustále sledují hru okolo sebe, jelikož golfové jamky se míjí. Pokud hráč uslyší vykřiknutí slova „FÓR“, znamená to, že na jeho směr letí golfový míč a je neprodleně nutné zaujmout polohu v podřepu s rukami na hlavě

Děkujeme

Pokud jste se dočetli až sem, věříme že budete vědět správný základ pro hru footgolfu.

footgolf_pravidlaFootgolfová pravidla ke stažení